Aktuality

Anketa „Informační centrum roku“ aneb oblíbené turistické informační centrum České republiky

Vložil(a) Ondřej Flemr 15. srpen 2017

Ročník 2017 prestižní ankety „Informační centrum roku“, jehož vyhlašovatelem je Asociace turistických informačních center ČR a provozovatelem Vydavatelství KAM po Česku, vstoupil do své závěrečné fáze. Průběžné výsledky i nadále potvrzují zájem veřejnosti.

Podmínka ankety - hlasovat z jedné IP adresy s možností dát hlas maximálně jednomu TIC v jednom ze čtrnácti krajů ČR, přinesla očekávaný efekt. Zcela jasně se prokázalo, do jaké míry je to či ono TIC schopno účinně komunikovat s veřejností prostřednictvím sociálních sítí, městských zpravodajů a v neposlední řadě osobně s návštěvníky. Potvrdilo se, že dlouhodobá a poctivá mravenčí práce, často nedoceněná, může být v případě ankety důležitým ukazatelem obliby u veřejnosti. Provozovatel v průběhu ankety zaznamenal také celou řadu podnětů od odborné i laické veřejnosti. Všechny podněty jsou pečlivě evidovány a po skončení ankety budou předloženy vyhlašovateli ankety A.T.I.C. ČR.
V dosavadním průběhu navštívilo stránku ankety úctyhodných 20 107 zájemců a 422 certifikovaným turistickým informačním centrům bylo přiděleno celkem 13 153 hlasů. Nejvíce v kraji Královéhradeckém a nejméně v rámci Hlavního města Praha. Na průběžných třech prvních místech v absolutní kategorii se střídají RTIC Turnov, RTIC Kostelec nad Orlicí a TIC Třeboň.
Načasování ankety přineslo také řadu zajímavostí. Předně se jedná o relativně vysoký počet hlasů přidělených ze zahraničí. Nejvíce hlasů přišlo v rámci Evropy, další pak z Ameriky, Asie či Afriky. Výjimkou nejsou hlasy zaslané z WiFi adres exotických destinací, lodí a trajektů, vlaků, autobusů nebo oblíbených fast foodů. Zajímavostí je také hlas pro TIC Poděbrady zaslaný prostřednictvím e-mailu, jehož součástí bylo vícebodové odůvodnění, proč se hlasující rozhodl takto hlasovat.
V anketě „Informační centrum roku 2017“ (www.kampocesku.cz/informacni-centrum-roku) můžete hlasovat do 31. srpna 2017.