Aktuality

Pozvánka na konferenci TourConf 2017

Vložil(a) Ondřej Flemr 16. listopad 2017

Konference TourConf 2017 - cestovní ruch, partnerství a přeshraniční spolupráce. Uskuteční se 6. prosince 2017 v Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích. Hlavním téma letošního ročníku bude SMART destinace cestovního ruchu.

Dovolujeme si Vás pozvat na konferenci cestovního ruchu TourConf 2017, která se uskuteční se 6. prosince 2017 od 9:00 do 15:00 v Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích. Hlavním téma letošního ročníku bude SMART destinace cestovního ruchu. 

TourConf 2017 pořádá Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a koná se pod záštitou 1. náměstka hejtmanky Jihočeského kraje JUDr. Josefa Knota, MBA.

Registrace a další informace: www.tourconf.eu

Na konferenci vystoupí:

Jaromír Polášek (CZ) Od roku 2015 je ředitelem Jihočeské centrály cestovního ruchu. Jeho hlavním cílem je řídit profesionální organizaci krajského destinačního managementu a propojit spolupráci oblastních destinačních managementů tak, aby jižní Čechy byly trvale druhým nejnavštěvovanějším regionem po Praze s dalším udržitelným růstem. Předtím pracoval jako ředitel MAS Šumavsko a předseda Krajského sdružení NS MAS ČR. Vystudoval obor podnikovéfinance a obchod na VUT v Brně. Na konferenci TourConf 2017 představí nové formy cestovního ruchu v jižních Čechách.

Katja Leveringhaus (D) Je zakladatelkou a majitelkou hotelového řetězce značky Explorer Hotel. Od založení v roce 2010 expandoval její řetězec už na 40 hotelů, které jsou považovány za inovativní a chytrá ubytovací zařízení. Teritoriální expanze se soustředila především na alpská střediska jako například Oberstdorf, Zillertal nebo Kitzbühl. V listopadu 2017 však Katja chystá slavnostní otevření nového Explorer hotelu v Mühlviertelu nedaleko hranic s ČR. Na TourConfu 2017 představí svůj koncept inovativních hotelů, za který obdržela v roce 2013 od Německé centrály cestovního ruchu (Deutscher Tourismusverband) Německou cenu za rozvoj cestovního ruchu (Deutsche Preis für Tourismusentwicklung).

Ľudmila Novacká (SK) Působí jako profesorka na Katedře služeb a cestovního ruchu, Obchodní fakulty Ekonomické univerzity v Bratislavě. Svými pedagogickými a praktickými poznatky dlouhodobě přispívá k tvorbě a rozvoji využití potenciálu cestovního ruchu se zaměřením na marketingový management v cestovním ruchu a hotelnictví, management cestovních kanceláří a agentur a ochranu spotřebitele s mezinárodním přesahem. Současně je prezidentkou slovenského zastoupení Světové federace novinářů a publicistů cestovního ruchu FIJET. V roce 2009 získala ocenění Osobnost cestovního ruchu Slovenské republiky. Na konferenci TourConf 2017 představí Bratislava Smart region.

Viktor Vojtko (CZ) Od roku 2011 působí jako vedoucí Katedry obchodu a cestovního ruchu na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Odborně se zaměřuje především na oblast počítačových simulátorů a jejich využití
pro výukové i výzkumné účely, zejména v oblasti marketingu, spotřebního chování a turismu. Aktivně se věnuje i aplikovanému marketingovému výzkumu pro instituce a podniky, především v jižních Čechách. Na letošním TourConfu poprvé veřejnosti představí technologii pro měření emocí návštěvníků vyvinutou na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity a její praktické využití v cestovním ruchu.

Petr Štumpf (CZ) Vystudoval na Jihočeské univerzitě Obchodně podnikatelský obor se specializací cestovní ruch. Do roku 2010 pracoval v Jihočeské centrále cestovního ruchu. Od roku 2010 je  odborným asistentem na Ekonomické fakultě Jihočeské univerzity, kde se na Katedře obchodu a cestovního ruchu věnuje problematice turismu. Aktivně spolupracuje s partnery z veřejného i soukromého sektoru v Jihočeském kraji i v zahraničí. V roce 2009 byl oceněn stříbrnou medailí Jihočeského kraje za dlouhodobou aktivní činnost ve prospěch česko-rakouské přeshraniční spolupráce. Od roku 2016 je členem SKÅL Klubu Linz, který sdružuje profesionály v oboru cestovního ruchu. Na TourConfu 2017 se bude věnovat systému sběru a využití dat pro efektivní řízení destinací.