Aktuality

Projekt Památky žijí

Vložil(a) Ondřej Flemr 20. prosinec 2017

Žijí památky? Ano, a proto vznikl tento projekt to abychom vedle těch velkých památek, jaké jsou třeba Česky Krumlov a Hluboká nad Vltavou, mohli podporovat i další méně známé kulturní objekty. Na tomto přeshraničním projektu spolupracují Jihočeská Silva Nortica jako Lead Partner, Jihočeská centrála cestovního ruchu, Národní památkový ústav, Vysočina Tourism a Waldviertel na rakouské straně.

Dne 19. září proběhla ve společenském domě ve Slavonicích zahajovací konference, kde se představili všichni projektový partneři. Promluvili zde zástupci památkových úřadů paní Ing. Marcela Janáčová za NPÚ za Českou republiku a pan Dipl. Ing. Markus Schmoll za památkový úřad v Rakousku. Prezentovali mimo jiné i způsob a pravidla péče o památky ve svých zemích.

Nyní se intenzivně připravuje prezentace na veletrhu ve Vídni, který proběhne v první dekádě ledna. Zde bude mít projekt dva samostatné výstavní pulty a jistě nepřehlédnutelná bude i velká reklama na skleněné fasádě vstupního vestibulu vídeňského výstaviště – fotografie kláštera ve Vyšším Brodě.

V roce 2018 bude probíhat studie, kde bude zjišťován současný stav památek, tzn. jakou mají otevírací dobu, jakými disponují propagačními materiály apod. Současně bude také probíhat průzkum návštěvníků jednotlivých objektů, které v projektu figurují.

V plánu na rok 2018 jsou také reklamní přílohy do tištěných periodik, které budou distribuovány jak v České Republice, tak i v Rakousku.

Alice Brüntrup, manažerka projektu

bruntrup@jccr.cz

Více informací o projektu najdete zde.