Aktuality

Zlatá stezka – síť turistických cest na „Zelené střeše Evropy“

Vložil(a) Ondřej Flemr 3. leden 2018

Všichni milovníci pěší turistiky se mohou v průběhu tohoto roku těšit na nově vyznačenou síť turistických tras. Budou mít jedinečnou možnost poznat „Zelenou střechu Evropy“ a vydat se na cestu krásnou přírodou Jihočeského a Plzeňského kraje od Českých Budějovic po Chodovou Planou. V rámci jednoho systému páteřní a přístupových značených turistických stezek budou mít pěší turisté šanci prozkoumat nejen horské oblasti na česko-německé hranici – Šumavu a Český les, ale i hlubší vnitrozemí obou regionů. Trasa využije na českém území značené trasy Klubu českých turistů, které bude doplněno o logo stezky, informační tabule a odpočívky.

Vyznačení tras Zlaté stezky v Čechách navazuje na stejnojmennou síť pěších turistických tras v Bavorsku. Hlavní 660 km dlouhá trasa začíná v Marktredwitz v Horní Falci a končí v Pasově v Dolním Bavorsku. U Neunburgu vorm Wald se dělí na méně obtížnou jižní trasu volně sledující tok Dunaje, a na obtížnější severní trasu, která vede po vrcholcích německé části Šumavy a zavede turisty do národního parku Bavorský les.

Oba systémy propojí třináct přeshraničních cest, které povedou mimo jiné po historických trasách Zlatých stezek, jimiž se v minulých stoletích dopravovala do českých zemí sůl (bílé zlato). Na stezku se můžete dostat rovněž po dvou přiváděcích trasách z Českých Budějovic a Strakonic. Turistům bude k dispozici nově vydaná mapa, mapové letáky, turistický průvodce, a především webové stránky www.zlatoustezkou.cz. Na nich najdete mapový portál, popis jednotlivých etap a atraktivit, plánovač, video průvodce a další užitečné informace, které se Vám při plánování pěších túr budou hodit.

Další informace o tomto projektu najdete ZDE.