Jihočeská centrála cestovního ruchu

Aktuality

Hlasujte pro svůj oblíbený kraj a vyhrajte zajímavé ceny

Vložil(a) Jana Píchová 16. leden 2024

Začátek roku 2024 nabízí tradiční ohlédnutí za uplynulou turistickou sezonou v regionech. Turisté, návštěvníci, cestovatelé nebo třeba jen cestující, mají možnost zhodnotit své dojmy v této oblasti. Anketa Kraj mého srdce, kterou pořádá redakce KAM po Česku, mapuje míru popularity krajů České republiky u široké laické i odborné veřejnosti.

Podle výsledků dat Českého statistického úřadu (ČSÚ) jsou jižní Čechy mezi turisty stále na prvních příčkách žebříčku návštěvnosti, proto bude opět zajímavé sledovat, jak návštěvníci vnímají nabídku domácího cestovního ruchu v jednotlivých regionech i s porovnáním výsledků této soutěže,“ uvádí Petr Soukup, ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu.

Soutěží se v osmi kategoriích, v nichž návštěvníci vybírají svůj oblíbený region:

  • KAM NA VÝLETY S DĚTMI 
  • KAM NA LETNÍ DOVOLENOU, PĚŠÍ A CYKLO  
  • KAM NA PAMÁTKY A HISTORICKÁ MÍSTA
  • KAM NA KONĚ A KOŇSKÉ STEZKY
  • KAM ZA FOLKLOREM A TRADICEMI
  • KAM DO LÁZNÍ A WELLNESS
  • KAM NA ZIMNÍ DOVOLENOU
  • KAM ZA ZÁŽITKEM A ADRENALINEM

Moderní turistické informační centrum v podobě webových stránek www.jiznicechy.cz nabízí nepřeberné množství tipů pro strávení nezapomenutelné dovolené a aktuálně reaguje na roční období, top akce nebo potřeby všech, kteří se chystají zavítat na jih Čech.

„Do jihočeského kraje se dá lehce a natrvalo zamilovat a umí nabídnout každému návštěvníkovi právě to, po čem touží. Na své si přijdou rodiny s dětmi, senioři, aktivní sportovci, adrenalinoví nadšenci, milovníci historie i ti, kteří hledají relax a odpočinek. Samozřejmostí je atraktivní celoroční program a kvalitní služby ve spolupráci s jihočeskými podnikateli,“ doplňuje Jana Píchová, manažerka marketingu JCCR.

Hlasování v anketě probíhá jako každý předchozí ročník on-line na turistickém portálu https://bit.ly/Kraj_mého_srdce_hlasování od 15. ledna 2024 do 29. února 2024.