Aktuality

Jižní Čechy přivezou do Bratislavy „pohodu“

Vložil(a) Ondřej Flemr 24. leden 2018

Pohoda. To je letošní ústřední téma dovolených a výletů po jižních Čechách. A pohodu Jihočeská centrála cestovního ruchu přiveze i do Bratislavy na veletrh ITF Slovakiatour, který se koná od 25. do 28. ledna.

Úspěšný projekt „Jižní Čechy pohodové“ bude pokračovat i v letošním roce a v rámci něj připravila JCCR pro návštěvníky regionu na turistickou sezónu 2018 celou řadu zajímavých novinek a produktů, které tento týden představí na Slovensku.

Pro milovníky historie a památek jsou připraveny tipy, co navštívit – kromě známých hradů a zámků i církevní nebo technické památky. S tímto tématem souvisí i projekt Památky žijí, který představí méně známá historická místa a podpoří vzájemnou spolupráci například při konání kulturních akcí na těchto památkách, a to nejen v jižních Čechách, ale i v regionu Vysočina a v rakouském Waldviertlu a Mühviertlu.

Pivovarnictví má v jižních Čechách tradici a v současné době na ni navazují i nově vznikající minipivovary. V regionu se jich nachází již téměř 30. Vyznavači zlatého moku se mohou vydat po pivních stezkách. 6 tras spojujících pivovary a minipivovary s nabídkou ochutnávek piva doplňují tipy na zajímavá místa a zážitky.

Nejvíce novinek je připraveno pro vyznavače aktivního odpočinku. Mohou využít nově zpracovanou nabídku, kam se vydat za adrenalinem a dobrodružstvím, zážitkem z jízdy, na vodu nebo na golf. Příznivce běhání určitě zaujmou tipy na běžecké trasy krásnou jihočeskou přírodou.

Na pěší turisty cílí nově vyznačená trasa Zlaté stezky, dálkové turistické trasy, která spojí jižní Čechy a Plzeňský kraj, od Českých Budějovic po Chodovu Planou. Přeshraniční propojky, sledující historické trasy původních zlatých stezek, zajistí návaznost na stejnojmennou dálkovou turistickou trasu v Německu vedoucí Bavorským a Oberfalckým lesem. JCCR rozšířila i nabídku tipů na krátké pěší výlety, při kterých navštívíte známá i méně známá místa a poznáte krásnou jihočeskou přírodu.

Na cyklisty je zaměřen projekt „Poznejte kulturní a přírodní dědictví příhraničního regionu na Evropském zeleném pásu podél Železné opony na kole“. Jeho cílem je zvýšení povědomí o cyklotrase Eurovelo 13, jejíž část probíhá i územím jižních Čech.

Zajímavým zpestřením mezi produkty je jistě brožurka mapující nejzajímavější místa, na kterých se v jižních Čechách natáčely známé filmy či seriály. V průběhu let jich bylo více než 250 a JCCR pro vás připravila výběr těch nejzajímavějších.

Nabídku pro rok 2018 doplňují i nové produkty zaměřené na rybáře a myslivce. Kromě informací, kde lovit, najdou i tipy na trávení volného času. Aktuální tipy, co navštívit, nabízí JCCR i rodinám s dětmi a zájemcům o návštěvu lázní či wellness pobyty.

A nezapomínáme ani na výročí 100 let výročí založení Československé republiky, kdy se v regionu uskuteční zajímavé kulturní akce připomínající tuto událost.