Aktuality

Travelcon 2018 - Výstaviště bude hostit už druhý ročník odborné konference věnované turistickému ruchu na jihu Čech

Vložil(a) Ondřej Flemr 5. únor 2018

Dvoudenní odborná konference Travelcon je největší letošní akcí, která se cíleně věnuje rozvoji cestovního ruchu v jižních Čechách. Uskuteční se ve dnech 12. – 13. dubna 2018 na českobudějovickém Výstavišti v pavilonu Z.

Komu je konference určena? Především zájemcům, kteří podnikají v turismu, hotelnictví, gastronomii, například dopravcům, majitelům restauračních zařízení, zábavních atrakcí nebo cestovních kanceláří. Hlavními organizátory jsou Jihočeská centrála cestovního ruchu, Jihočeský kraj a Destinační společnost Českobudějovicko – Hlubocko.

„Konference Travelcon je určena především odborníkům, kteří přímo působí v cestovním ruchu v Jihočeském kraji. Velký prostor k výměně zkušeností zde dostanou zájemci, kteří poskytují různé turistické služby, zajišťují ubytování, fungování infocenter či služby v gastronomii. Možnost načerpat nové vědomosti budou mít i zástupci měst a obcí i různých spolků,“ uvedl za pořadatele ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Co konference přinese? Dva dny plné přednášek, workshopů, přeshraničních zkušeností, diskuzí, trendů a novinek. Program je rozložen do pěti hlavních témat: business v cestovním ruchu, kvalitní služby a personál, mimosezóna, média a marketing a památky.

Na zájemce čeká více než 20 odborných přednášek, které povedou čtyři desítky erudovaných přednášejících. Program konference je zveřejněn na webových stránkách www.travelcon.cz. Na webu je možné se také zaregistrovat k účasti - do konce února za zvýhodněnou cenu. V rámci konference se uskuteční i celodenní vzdělávací program Asociace hotelů a restaurací České republiky (AHR ČR).

Program Travelconu je mimořádně atraktivní. Přednášející přiblíží například novinky v oblast komunikačních trendů a sociálních médií v cestovním ruchu. Nabídnou i nové pohledy na zvyšování návštěvnosti, či zacílení na business klientelu v mimosezóně. Poradí například, jak z neúspěchu udělat úspěch, jak se odlišit v ubytování i jak připravit gastronomický zážitek na netradičním místě.

„To vše by mělo účastníkům konference přispět k dalšímu zkvalitnění jejich práce a ke zdokonalení koncepčního a strategického plánovaní, které odpovídá současným trendům,“ upřesnil přínos konference předseda Destinační společnosti Českobudějovicko – Hlubocko David Šťastný. Za velmi prospěšný považuje i networking zúčastněných, který pomůže k výměně osobních zkušeností i kontaktů mezi lidmi, kteří se pohybují ve stejném oboru – v cestovním ruchu.

Loňský premiérový ročník přilákal 253 registrovaných účastníků konference z celé České republiky, kteří naslouchali 41 expertům z různých oborů souvisejících s cestovním ruchem a marketingem.

Konference Travelcon 2018 (12. – 13. dubna) se souběžně koná s jihočeským veletrhem cestovního ruchu Travelfest (13. – 14. dubna) a gastronomickým veletrhem Gastrofest (13. – 14. dubna).

Travelfest nabídne návštěvníkům prohlédnout si expozice turistických oblastí a cílů, měst, regionů, infocenter, podnikatelských subjektů a dalších společností působících v cestovním ruchu. Na Gastrofestu se v kuchyňských studiích představí nejen špičkoví kuchaři, návštěvníci také ochutnají degustační porce a další speciality z gastronomických provozů, které se na veletrhu prezentují.

Podrobné informace k programu konference Travelcon i přihlášky k účasti naleznete na webových stránkách: www.travelcon.cz.

Organizátoři konference Travelcon jsou Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) a Destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocko

Kontakt:

Petra Machovcová

Jihočeská centrála cestovního ruchu

machovcova@jccr.cz

tel.: 601 085 030