Aktuality

Jižní Čechy přivezou do Prahy „pohodu“

Vložil(a) Ondřej Flemr 12. únor 2018

Pohoda. To je letošní ústřední téma dovolených a výletů po jižních Čechách. A pohodu Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) přiveze i na veletrh Holiday World, který se koná na výstavišti v Praze Holešovicích od 15. do 18. února. Expozici jižních Čech s dominantním prvkem – stromem fantazie – najdete ve veletržní hale.

JCCR v letošním roce pokračuje v projektu Jižní Čechy pohodové a na veletrhu bude prezentovat turistické novinky, které v rámci tohoto tématu pro letošní rok přichystala pro návštěvníky regionu.

Ti se mohou těšit na pestrou nabídku tipů na dovolenou v jižních Čechách a celou řadu nových produktů. Zmiňme například pivní stezky mapující v šesti trasách regionální pivovary a minipivovary, zpracované běžecké trasy, novou brožuru s nabídkou pro milovníky aktivního trávení volného času a ochuzeni nezůstanou ani vyznavači rybářského sportu či myslivosti. Projekt Jižní Čechy pohodové ale nezapomíná ani na rodiny s dětmi, relaxaci v jihočeských lázních, pěší turisty a samozřejmě návštěvníky památek a kulturních akcí. Stejně jako celá Česká republika i jižní Čechy se v letošním roce připojí k oslavám výročí založení Československé republiky.

Návštěvníci jihočeské expozice se v rámci doprovodného programu mohou těšit například na Milevské maškary, jejichž čtvrteční vystoupení se ponese v duchu tradičního jihočeského masopustu, kdy výstavní halou projde veselý průvod masek. Pro malé návštěvníky je pak od pátku do neděle připraven program s kejklířem Pupou, jenž dokáže vykouzlit radost a úsměv nejen na dětských tvářích.