Aktuality

Jižní Čechy na veletrzích v Bavorsku

Vložil(a) Ondřej Flemr 20. únor 2018

Jihočeská centrála cestovního ruchu představí v následujících týdnech svou turistickou nabídku na dvou významných veletrzích cestovního ruchu v Mnichově a Norimberku. Hlavním tématem bude dálková pěší trasa Zlatá stezka.

Již ve středu 21. 2. představí JCCR první výstupy tohoto přeshraničního projektu na veletrhu f.re.e v Mnichově. Až do neděle 25. 2. tak budou mít návštěvníci veletrhu možnost seznámit se s unikátní dálkovou pěší trasou Zlatá stezka nově rozšířenou o jihočeskou a plzeňskou část. O týden později 28. února začíná veletrh Freizeit v Norimberku, který bude mít své brány otevřené rovněž až do neděle.

Vyznačení tras Zlaté stezky v Čechách navazuje na stejnojmennou síť pěších turistických tras v Bavorsku. Hlavní 660 km dlouhá trasa začíná v Marktredwitz v Horní Falci a končí v Pasově v Dolním Bavorsku. U Neunburgu vorm Wald se dělí na méně obtížnou jižní trasu volně sledující tok Dunaje, a na obtížnější severní trasu, která vede po vrcholcích německé části Šumavy a zavede turisty do národního parku Bavorský les.

V rámci jednoho systému páteřní a přístupových značených turistických stezek budou mít pěší turisté šanci prozkoumat nejen horské oblasti na česko-německé hranici – Šumavu a Český les, ale i hlubší vnitrozemí obou regionů. Páteřní trasa na českém území vede z Českých Žlebů na Šumavě až do Chodové Plané nedaleko Mariánských Lázní.  Využije značené trasy Klubu českých turistů, které budou doplněny o logo stezky, informační tabule a odpočívky.

Oba systémy propojí deset přeshraničních cest, které povedou mimo jiné po historických trasách Zlatých stezek, jimiž se v minulých stoletích dopravovala do českých zemí sůl (bílé zlato). Na stezku se můžete dostat rovněž po dvou přiváděcích trasách.

V současné době je připravena nová přehledná mapa Zlaté stezky, která návštěvníky provede jedinečnou krajinou Bavorského a Hornofalckého lesa, jižních Čech a Plzeňského kraje. JCCR dále připravila mapové letáky, které přibližují kulturní a přírodní zajímavosti nejen na jihočeské hlavní trase, ale i na třech trasách propojovacích a dvou přiváděcích z Českých Budějovic a Strakonic. Připravované webové stránky www.zlatoustezkou.cz pak všem milovníkům pěší turistiky přinesou další informace o jednotlivých trasách Zlaté stezky, ale i o atraktivitách, turistické infrastruktuře a v neposlední řadě i o historii středověkých Zlatých stezek. Samozřejmě to vše v propojení s bavorskými stránkami www.goldsteig-wandern.de.