Aktuality

Na Travelfestu „ožijí“ i méně známé památky

Vložil(a) Ondřej Flemr 26. březen 2018

Pohodu, zábavu, zážitky. Možnosti oddechu a relaxace každému podle jeho gusta, aktivní i více, či méně, pasivní. A k tomu skvělé gurmánské zážitky, rekordní dort a atraktivní přehlídku méně známých památek. To vše nabídne svým návštěvníkům letošní druhý ročník nejvýznamnějšího jihočeského veletrhu cestovního ruchu Travelfest 2018, který se uskuteční v pátek 13. a v sobotu 14. dubna v areálu českobudějovického výstaviště.

Souběžně s Travelfestem, zaměřeným na dovolenou, cestování a volný čas, bude výstavní areál hostit Gastrofest Jaro 2018. Oběma akcím pak bude ve dnech 12. a 13. dubna předcházet odborná konference Travelcon 2018. Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR), která je hlavním organizátorem veletrhu, tak v Českých Budějovicích představí, nejdříve odborníkům a pak i široké veřejnosti, nejen nové produkty a aktuální nabídku turismu v regionu, ale podrobně také zcela nový přeshraniční projekt „Památky žijí“.

„Vedle klasické nabídky turistických možností regionu, obsahově tradičně zacílené na celé návštěvnické spektrum, bude mít na Travelfestu 2018 své významné místo prezentace přeshraničního projektu Památky žijí, na němž se společně podílejí na české straně Jihočeská Silva Nortica jako vedoucí partner, Jihočeská centrála cestovního ruchu, Národní památkový ústav, Vysočina Tourism, na rakouské straně pak Destination Waldviertel a Mühlviertel Marken jako strategický partner,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Hlavní myšlenkou a tématem projektu Památky žijí, je představit méně známá historická místa a podpořit vzájemnou spolupráci například při konání kulturních akcí na těchto památkách. Cílem zvýšení počtu návštěvníků v památkách a zvýšení počtu přenocování v projektovém regionu. „Vytvořením přeshraničních tematických stezek, například od hradu k hradu, budou památky obou zemí propojeny do jednoho turistického produktu a propagovány. Tyto stezky povedou k většímu množství delších návštěv a přenocování,“ doplnila projektová manažerka JCCR Alice Brüntrup.

Veřejnost se může těšit především na zápis do České knihy rekordů, prezentaci turistických oblastí a cílů z celé České republiky i ze zahraničí a program plný zábavy pro celé rodiny.

„První veletržní den odstartujeme zápisem největšího dortu, který byl kdy upečen v České republice, do České knihy rekordů,“ prozradil ředitel JCCR Polášek. Při zahájení veletrhu bude dort slavnostně rozkrojen a následně bude krájen po celou dobu veletrhu na zhruba 13 tisíc porcí. „Dort si bude moci zdarma vychutnat každý návštěvník, který za námi dorazí do pavilonu T2. Věřím, že společnými silami dokážeme dort udolat,“ poznamenala manažerka veletrhu Klára Kaštylová.

Rekordní dort si budou moci návštěvníci vychutnat v relax zóně nebo ve veletržní kavárně Travel Café, kde budou baristé servírovat kávu ze zrnek míchaných speciálně pro tento veletrh. V doprovodný program obohatí mimo jiné „živá“ hudba, známé osobnosti, prezentace destinací nebo soutěže o hodnotné ceny.

Na sobotu 14. dubna připravili organizátoři speciální zábavný program pro celé rodiny. Pavilon Z, který bude „až po střechu“ naplněn zábavou, nabídne dětem Divadlo kouzel Pavla Kožíška, klauna, žongléra a baviče Pupu, premiéru Pošťácké pohádky od Marešovy divadelní společnosti, dopravní hřiště, Zeměráj, Muzeum čokolády, skákací hrad, malování na obličej, Šumavou se a mnoho dalšího. Lákadlem budou i zábavné expozice hasičů nebo Českého červeného kříže. Zajímavou zastávkou mezi stánky bude nepochybně hvězdářský koutek, kde se díky interaktivním technologiím návštěvníkům otevře celý vesmír jako na dlani.

Více informací lze nalézt na www.travelfest.cz a www.travelcon.cz