Aktuality

Přední umístění pro portál www.jiznicechy.cz a webové prezentace Tábora a Písku

Vložil(a) Ondřej Flemr 10. duben 2018

V celostátním kole soutěže Zlatý erb obsadily weby z jižních Čech přední místa hned ve třech kategoriích

Dvě druhá a jedno třetí místo pro webové portály z jižních Čech. Taková je bilance celostátního kola soutěže Zlatý erb. Na druhém místě v kategorii Zvláštní cena minystryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci se umístil turistický portál Jižní Čechy (www.jiznicechy.cz), Jihočeský kraj dále reprezentoval Písek, který získal druhé místo v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba se svým projektem chytrého parkování (http://parkovani.pisek.eu/). V soutěži o nejlepší webové stránky měst pak získal třetí místo Tábor (http://www.taborcz.eu/).  

Slavnostní vyhlášení výsledků 20. ročníku soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí Zlatý erb se uskutečnilo v Hradci Králové dne 9. dubna 2018. Klání se v letošním roce zúčastnily obce a města z celé ČR, ze všech 14 krajů. Celkově se zapojilo 430 webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb.

Ministerstvo pro místní rozvoj se vedle oficiální záštity aktivně podílelo na koncepci i hodnocení jedné z populárních kategorií – Ceny ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci, kde mimo obcí, měst, regionů soutěžily nově i turistické atraktivity. Další záštity soutěži poskytly Ministerstvo vnitra, Svaz měst a obcí ČR, Sdružení místních samospráv ČR a Asociace krajů ČR.

V kategorii nejlepší webová stránka obce zvítězila obec Ohníč, mezi městy byla udělena dvě první místa, a to pro Most a Benešov a v kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba zvítězil Kolín s projektem Kolínská chytrá klíčenka. Zvláštní cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci v kategorii města a obce získal Oficiální turistický portál hl. m. Prahy a v kategorii regionů Turistický portál Pardubického kraje. V kategorii turistické atraktivity zvítězily webové stránky zámku Žďár nad Sázavou.