Aktuality

Květnové novinky v projektu Eurovelo 13

Vložil(a) Ondřej Flemr 9. květen 2018

Cílem projektu "Poznejte kulturní a přírodní dědictví příhraničního regionu na Evropském zeleném pásu podél Železné opony na kole" je zvýšení povědomí o cyklostezce Eurovelo 13 a o přírodním a kulturním dědictví rozléhajícím se na Evropském zeleném pásu podél Železné opony a to jak mezi cyklistickou tak i širokou veřejností. Přináším vám souhrn jarních novinek v rámci projektu.

Byly zakoupeny a instalovány 2ks tzv. Sčítačů pro monitoring návštěvnosti cyklostezky. Tyto přístroje jsou schopny zachytit jak pohyb cyklistů, tak pěších či motorizovaných jedinců, takže získáme přehled vytíženosti cyklotrasy nyní i v budoucnu po ukončení všech výstupů našeho projektu. Dále se nám podařilo vydat novou 2 dílnou mapu EV13 Jižní Čechy/Waldviertel, která zahrnuje území od Vyššího Brodu po obec Dešnou s přesahem na území našeho rakouského souseda, oblast Waldviertel. V případě Vašeho zájmu, je mapa k dispozici u nás na Jihočeské centrále cestovního ruchu.

I v jarních měsících jsme se zúčastnili několika veletrhů. 6. – 11. března byl projekt představen v rámci expozice České republiky na ITB Berlín, což je jedena z největších akcí tohoto typu na světě. V tuzemsku jsme se mohli potkat na Travelfestu, který probíhal 12.–13. dubna v Českých Budějovicích. Zde jsme se vystavovali ve spol společně s Nadací Jihočeské cyklostezky.

Dále pracujeme na tvorbě souboru výletů na kole, které lze podniknout za předpokladu, že odbočíte z páteřní trasy EV13 a na videospotech, které budou prezentovány na webových stránkách projektu www.ev13.eu /tyto zatím ještě nejsou kolegy zprovozněny/.

A co nás čeká v průběhu dalšího období – chystáme výběrové řízení na výrobu krytých odpočívek, které Vám zpříjemní chvíle odpočinku na trase a hned v závěsu bude vypsáno výběrové řízení na propagační materiály vhodné pro cykloturistiku jako je lékárnička na kolo, sada nářadí na kolo atd.

Více informaci o projektu najdete ZDE

Pavla Drunecká - manažerka projektu

drunecka@jccr.cz