Aktuality

Svět poznává jižní Čechy

Vložil(a) Ondřej Flemr 10. srpen 2018

Po skončení největšího mezinárodního shromáždění tvůrců internetového obsahu TBEX Europe 2018 se její účastníci vydali na poznávací cesty po krajích České republiky. Jihočeská centrála cestovního ruchu ve spolupráci s agenturou CzechTourism připravila program toho „nej“ v jižních Čechách a 9 influencerů z Austrálie, Indie, Severní Ameriky a Evropy plnilo své sociální sítě jihočeskými atraktivitami.

Skupina během 5 dnů navštívila České Budějovice, Hlubokou nad Vltavou, Holašovice, Český Krumlov a oblast Lipenska. Mimo jiné účastníky uchvátila krása krajského města a klid vesniček ve stylu selského baroka. V Českém Krumlově se zúčastnili koncertu v rámci Mezinárodního hudebního festivalu a na Lipně si užili aktivního odpočinku na Stezce korunami stromů. Blogeři byli z pobytu v jižních Čechách opravdu nadšeni a dle jejich reakcí zde nebyli naposledy.

Jihočeská centrála cestovního ruchu si je vědoma důležitosti konference TBEX a tak se rozhodla využít této jedinečné příležitosti, kdy je v Česku více jak 500 osob působících v online prostoru, a nabídla účastníkům konference dalších 5 navazujících tematických tras. Tyto FAM tripy byli orientované na pěší turistiku a cykloturistiku, historii a památky, wellness a luxury travel, gastronomii a venkovskou turistiku. Celkem 20 zájemců o tyto cesty se rozdělilo dle svého zaměření do čtyřčlenných skupin a strávili tak prodloužený víkend na jihu Čech.

Ve dnech 29. července – 6. srpna 2018 se tak po našem regionu pohybovalo celkem 29 světových influencerů, kteří o jižních Čechách dávali vědět na svých blozích, Facebooku, Instagramu, Youtube, Twitteru, apod. Příprava programu a samotná realizace FAM tripů byla náročná, ale vše se vydařilo a to i díky velké podpoře ze strany turistických oblastí. V následujících týdnech dojde k monitorování příspěvků a hodnocení jejich dosahů.

Podívejte se na reportáž z návštěvy učastníků fam tripu na Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov: