Aktuality

Veletrh ITEP Plzeň 2018

Vložil(a) Ondřej Flemr 24. září 2018

Jihočeská centrála cestovního ruchu se v uplynulém týdnu (20.–22. 9.) zúčastnila 14. ročníku veletrhu cestovního ruchu ITEP Plzeň. V hale TJ Lokomotiva se představila více než stovka vystavovatelů z Čech, Moravy i zahraničí.

JCCR se na veletrhu prezentovala hned dvěma expozicemi. V hlavní výstavní hale se mohli návštěvníci seznámit s turistickou nabídkou jižních Čech. Kromě historických památek zde byly představeny například produkty Rodinná dovolená, Pivní stezky, Rybářství a Myslivost. Velký zájem vzbudily i materiály s tipy na zajímavé pěší výlety, cyklomapy a tipy na výlety s elektrokoly.

V interaktivní hale se pak u stromu fantazie prezentoval projekt Zlatá stezka – síť turistických cest na „Zelené střeše Evropy“. Tato síť dálkových pěších tras pokrývá území tří regionů – východního Bavorska, jižních Čech a Plzeňského kraje a měří více než 3 000 km. S projektem byla spojena i zábavná soutěž pro rodiny s dětmi Putování po Zlaté stezce, které se zúčastnilo více než 300 rodin.

Programovou nabídku doplňovaly vystoupení hudebních skupin, zajímavých hostů. Návštěvníci mohli ochutnat různorodé dobroty nebo se nadechnout atmosféry dob republiky před sto lety v Prvorepublikovém koutku. Veletrh se tradičně těšil velkému zájmu návštěvníků všech věkových skupin.