Aktuality

Projekt "Cyklistika bez hranic v Zeleném pásu Evropy" zahájen

Vložil(a) Jaromír Polášek 14. červen 2017

„Grenzenlos Radfahren am Grünen Band Europa – Cyklistika bez hranic v Zeleném pásu Evropy“ je projekt zaměřený na rozvoj a propagaci přírodního a kulturního dědictví v česko- rakouském příhraničí, mimo jiné formou nové expozice (v Borovanech, Trhových Svinech, Nových Hradech, Petříkově, Svatém Janu nad Malší, Horní Stropnici, Benešově nad Černou, Velešíně a Římově), pořízením naváděcích systémů a dalšího vybavení pro rozvoj turistického ruchu (např. rozhledna na Hradišťském vrchu u Kaplice), mapy, publikace.

V roce 2016 byla ve spolupráci s rakouskými partnery z Green Belt Centra ve Windhaagu  připravena a následně podána projektová žádost  do programu INTERREG V A.  Koncem ledna 2017 pak bylo rozhodnuto o její podpoře k financování. Jihočeská centrála je strategickým partnerem tohoto projektu. 

„Grenzenlos Radfahren am Grünen Band Europa – Cyklistika bez hranic v Zeleném pásu Evropy“ je projekt zaměřený na rozvoj a propagaci přírodního a kulturního dědictví v česko- rakouském příhraničí. Od března 2017 jej budou společně realizovat mikroregiony Pomalší a Sdružení Růže, Město Nové Hrady a rakouští partneři – Naturraum Grünes Band GmbH a Tourismusverband Mühlviertel – Kernland.

Díky projektu tak bude realizována řada aktivit, které přispějí k rozšíření povědomí o společné historii, přírodních a kulturních hodnotách na obou stranách hranice, vzniknou nové expozice (v Borovanech, Trhových Svinech, Nových Hradech, Petříkově, Svatém Janu nad Malší, Horní Stropnici, Benešově nad Černou, Velešíně a Římově), naváděcí systémy a další vybavení pro rozvoj turistického ruchu (např. rozhledna na Hradišťském vrchu u Kaplice), mapy, publikace. Více informací o projektu naleznete na stránkách uvedených partnerů,  (www.sdruzeniruze.cz; www.novehrady.cz) nebo v prezentaci o projektu.

Projekt je realizován s podporou programu přeshraniční spolupráce Interreg V-A Rakousko – Česká republika.