Projekty

Projekty

Projekt South Bohemia Convention Bureau

South Bohemia Convention Bureau  je součástí sítě Czech Convention Bureau. Na základě smlouvy mezi Ministerstvem pro místní rozvoj spolu s jeho agenturou CzechTourism a Jihočeským krajem byla uzavřena spolupráce na propagaci a koordinaci tzv. MICE turistiky – kongresová a incentivní turistika. Jihočeský kraj pověřil zastupováním v této věci JCCR. Tato oblast je jednou z nejperspektivnějších  rámci cestovního ruchu. Jde o aktivitu s vysokým ekonomickým potenciálem a přínosem.

JCCR získává od CzT roční příspěvek na aktivity zapojené do MICE. Aktivity jsou zaměřené do oblasti koordinace jednotlivých subjektů v kraji, prezentace a propagace této nabídky. Byly vydány tištěné a elektronické katalogy, vznikly spoty a řada prezentací, účastnili jsme se MICE veletrhů, seminářů a workshopů. Řadu z nich jsme napřímo realizovali.

 

Rozšíření sítě elektrokol v Jihočeském kraji – Elektrokola pro seniory (a nejen pro ně)

V rámci projektu dojde k navázání na projekt Elektrokola pro seniory (a nejen pro ně) z r. 2015 a 2016 a jeho rozšíření do sítě s celkovým zapojením 7 nových míst s 28 ks nových elektrokol a 1 ks elektrické tříkolky. Díky rozšíření projektu do dalších míst a jejich propojení do sítě vznikne možnost předávání kol v jednotlivých místech a dojde tak rozšíření celkového pokrytí. Nové budou elekrokola k dispozici  Hluboké nad Vltavou, Zvíkovském Podhradí, Strmilově, Vodňanech, Bechyni, Písku a v okolí Týna nad Vltavou. V každém místě budou k dispozici 4 ks elektrokol.

Zadavatel požaduje dodání 28 ks nových elektrokol splňující tyto minimální požadavky:

  • Rám kola vhodný pro seniory – nízký nástup
  • Dojezd min 100 km
  • Pohon se středovým motorem
  • Crossové kolo s polohrubým pláštěm vhodným do terénu a na silnici
  • Odpružená uzamykatelná vidlice
  • LCD display pro snadnější obsluhu
  • kompletní vybavení pro nabíjení
  • Dovybavení kola – blatníky, stojánek, osvětlení, zámek
  • branding kol v souladu s Brandmanuálem ČEZ (dostupný na http://www.cez-brand.cz)
  • Dostupnost náhradních dílů do 24 hod od oznámení

Elektrocyklistika je jednou z možností, jak prodloužit turistickou sezónu v Jihočeském kraji a zároveň propojit turisticky zajímavá místa v regionu. Projekt prospěje především cílové skupině – seniorům a handicapovaným spoluobčanům. Je to forma turistiky, která je ohleduplná k životnímu prostředí a zajišťuje dosah i do míst, která byly pro nesportovce dostupné pouze vozidlem. Elektrokolo je jízdní kolo s pohodlnou sedačkou, které má nízký nástup. Elektrické tříkolky spojují výhody elektrokola s pohodlím a stabilitou vícekolového vozidla

Financování pojektu:

1 000 000,- Kč Jihočeský kraj

500 000,- Kč Nadace ČEZ

100 000,- Kč Jihočeská centrála cestovního ruchu