Jihočeská centrála cestovního ruchu

Aktuality

Herečka Michaela Tomešová předává štafetu v projektu 6x5. Ze seriálu ZOO si odskočila do jižních Čech.

Vložil(a) Marie Machalová 9. srpen 2023

Známá česká herečka Michaela Tomešová se dvěma syny jsou prvními účastníky projektu 6x5 na druhou z jižních Čech. Po pěti dnech strávených dokumentováním známých i méně známých míst nyní předávají pomyslnou štafetu dalším tvůrcům. Společný projekt Jihočeské centrály cestovního ruchu a destinační společnosti Českobudějovicko – Hlubocko má za cíl inspirovat tuzemské hosty k letošní letní či podzimní dovolené a propagovat jižní Čechy.

Michaela Tomešová je jedním ze šesti tvůrců, kteří byli do projektu vybráni. Úkol mají všichni stejný, navštívit několik destinací v jižních Čechách a svým vlastním pohledem je prezentovat fanouškům na sociálních sítích a inspirovat je k návštěvě během letošní dovolené. Michaelu Tomešovou nyní střídá mladá akční cestovatelská rodina “2 On The Way” Tomáš Snášel a Lucie Horová se dvěma dětmi. Štafetu si budou tvůrci takto předávat celý srpen, vzniklý materiál pak využije Jihočeská centrála cestovního ruchu k další propagaci kraje.

Herečka, kterou znají diváci například ze seriálu ZOO, divadla a muzikálů, vyrazila do jižních Čech společně s kamarádkou a čtyřmi dětmi. Podle toho byl nastaven také program a Michaela tak paradoxně navštívila i skutečnou zoologickou zahradu v Hluboké nad Vltavou, kam doplula lodí nebo vyzkoušela nedaleký sportovní areál. Zavítala také do Národního zemědělského muzea, Domu Štěpánka Netolického, třeboňské galerie 105 nebo do Obludište u Jindřichova Hradce. Místa, která tvůrci v rámci jihočeského harmonogramu navštívili, najdete už teď na webu jiznicechy.cz ve výběrech toho nejlepšího z kraje. „Líbí se mi ukazovat lidem, že Čechy jsou úžasná destinace na výlety i na dovolenou a nemusíte jezdit ani za hranice. Jižní Čechy skýtají neuvěřitelné množství zážitků nejen pro rodiny s dětmi a je to jedna z nejkrásnějších oblastí, kterou na světě znám,” říká Michaela Tomešová.

„Jednotlivé účastníky a jejich tipy můžete sledovat na webových stránkách jiznicechy.cz, živě přímo na jejich profilech na sociálních sítích nebo na instagramovém profilu @jiznicechy,” říká za organizátory Tomáš Polanský a následně doplňuje i důležitou informaci, že celý srpen se na kanálech bude objevovat celá řada tipů na výlety po jižních Čechách, ať už s dětmi nebo třeba v horším počasí, a spousta inspirace, co si naplánovat ještě na letošní léto a podzim. To, že jsou jižní Čechy dobrou volbou pro dovolenou potvrzuje i jeden z příběhů první účastnice, který publikovala na konci pobytu a ve kterém zmiňuje: „Nač jezdit na druhej konec planety, když jižní Čechy mají vše, po čem člověk touží." Štafetu postupně přebere ještě Petra Elblová, cestovatel a dobrodruh Tomáš Vaňourek, Tereza Menclová nebo slovenská účastnice Denisa Vyšňovská, kterou časopis Forbes zařadil na seznam TOP influencerů Slovenska za rok 2022. Sledujte s námi jejich dobrodružství a nechte se inspirovat na další výlety.

Medailonky tvůrců zapojených do 6x5 na druhou z jižních Čech:

Michaela Tomešová @misatomesova - 1. - 6. 8.

Známá česká herečka a zpěvačka z Prahy. S manželem Romanem mají dva syny, Kristiána a Jonáše, a všichni společně rádi objevují nová místa. Jižní Čechy má podle vlastních slov navždy přirostlé k srdci a má je spojené s naprostou pohodou a obrovským množstvím zážitků. Každé léto jezdí za příbuznými do vesničky u Jindřichova Hradce a díky projektu 6x5 se těší na nové zážitky.

Tomáš Snášel a Lucie Horová @2ontheway - 6. - 11. 8.

Luci, Tom, Izí a Tobi jsou mladá, akční rodinka, která celoročně cestuje po celém světě. Přes sociální sítě sdílí společnou cestu životem a zajímavými místy. Tomáš pochází z Tábora, takže jihočeské kořeny nezapřou. Rádi navštíví i další místa na jihu Čech a objeví tak další možnosti pro trávení společných chvilek.

Petra Elblová @jmenujisepeta - 11. - 16. 8.

Petra je u sledujících oblíbená pro posty z „běžného“ života, který až tak obyčejný není. Ráda sdílí svůj přístup ke zdravému životnímu stylu a střípky z výletů s rodinou. Při cestování si vybírá především babyfriendly místa a ubytování. Těší se, že v jižních Čechách pozná další krásná místa a my se těšíme na sdílení jejích zážitků.

Tomáš Vaňourek @expedicez101 - 16. – 21.8

Plzeňský rodák a cestovatel každým coulem. Vydal se po stopách legendární cestovatelské dvojice Hanzelka a Zikmund, a proto tráví hodně času v Africe. Jižní Čechy jsou pro něj ale velice inspirativní a jezdí sem pravidelně za fotografickými úlovky. Jak sám říká, svět pořád čeká na objevení, ale Čechy jsou Čechy. Mezi divácky nejsledovanější patří jeho tvorba cestovatelského obsahu pro Facebook, web a Instagram, publikační činnost a znovuoživení odkazu slavné cestovatelské dvojice.

Tereza Menclová @terumenclova - 21. - 26. 8.

Fotografka, cestovatelka a instagramerka z Prahy. Aktivně cestuje už spoustu let, miluje hory, svobodu, přírodu a všechno krásno kolem. Z prvních opatrných výletů do různých evropských měst se postupně staly cesty dál do zahraničí i mimo evropský kontinent a také cesty, na které se vydává sama nebo se svým čtyřnohým přítelem Hokim. V jižních Čechách byla několikrát, ale podle svých slov je zdaleka nemá procestované tak, jak by si přála.

Denisa Vyšňovská @denisa.vysnovska - 26. - 31. 8.

Modelka a vegan influencerka z Bratislavy, která se aktivně prezentuje na Tiktoku a Instagramu. Časopis Forbes jí zařadil na seznam TOP influencerů Slovenska za rok 2022. Denisa originálně propojuje módu s poznáváním nových míst. Od mala snila o cestování po celém světě a nyní se jí přání splnilo. Podle ní nezáleží na vzdálenosti, ale na kouzlu daného místa. Možná právě proto ráda objeví jižní Čechy na vlastní kůži a odškrtne si tak další položku na svém wishlistu.