Jihočeská centrála cestovního ruchu

Aktuality

Projekt 6x5 oslovil 3,5 milionu uživatelů. Jižní Čechy bodovaly s kampaní již podruhé

Vložil(a) Jana Píchová 7. listopad 2023

Marketingová kampaň, která lákala turisty k návštěvě regionu, skončila úspěchem. Projekt s názvem “6x5 z jižních Čech na druhou” realizovala Jihočeská centrála cestovního ruchu v druhé polovině léta. Na sociálních sítích oslovil téměř 3,5 milionu uživatelů. Přes 1000 lidí si uložilo tip na později. V hodnocení padala slova jako láska, neskutečné množství zážitků, vše na jednom místě nebo prostě wow.

Projekt se zakládal na osvědčeném konceptu, který Jihočeská centrála cestovního ruchu použila pro svou marketingovou kampaň již v roce 2020. Šest vybraných tvůrců obsahu na sociálních sítích postupně zavítalo do jižních Čech, aby vždy po dobu pěti dnů objevovali známá i méně známá místa v jednotlivých turistických oblastech a o svých zážitcích informovali sledující na svých online kanálech. Do akce se zapojily také oficiální profily Jižní Čechy a celkový dosah se vyšplhal na téměř 3,5 milionu oslovených uživatelů. Konkrétní tipy na výlety si jen na Instagramu uložilo takzvaně “na později” přes 1000 lidí. Cílem kampaně byla podpora návštěvnosti v období po skončení hlavní turistické sezóny. Na webu jiznicechy.cz proto vznikla speciální záložka, kde je možné i zpětně dohledat inspiraci v podobě itineráře výletů a lidé mohou cestování slavných osobností hledat také v uložených stories na Instagramu @jiznicechy - https://bit.ly/6x5_inspirace_na_vylet

 

Doporučení na to, kam po jižních Čechách vyrazit, připravovala pestrá skupina tvůrců s různým zaměřením. “Vybírali jsme nejen podle jejich dosahu v online prostředí, ale také podle cílové skupiny a stylu, jakým tvůrci vypráví svůj příběh. Podařilo se nám zacílit na rodiny s dětmi v různém věku, bezdětné páry, solo dobrodruhy a pokryli jsme i možnost, kdy cestují dvě různé generace společně. Pro všechny se nám podařilo sesbírat zajímavé tipy na výlety autenticky odprezentované právě samotnými tvůrci,” popisuje ředitel Turistické oblasti Budějovicko, Tomáš Polanský. Do jižních Čech zavítala česká herečka a zpěvačka Michaela Tomešová (např. seriál ZOO, Sestřičky Modrý kód nebo Ordinace v růžové zahradě) s kamarádkou a dětmi, fotografka Teru Menclová se svou babičkou a psem, dobrodruh a cestovatel Tomáš Vaňourek, propagátorka zdravého životního stylu a máma Peťa Elblová s rodinou nebo mladá akční rodinka 2ontheway - Lucie Horová a Tomáš Snášel s dětmi. Na své publikum cílila Denisa Vyšňovská, kterou časopis Forbes zařadil na seznam TOP influencerů Slovenska za rok 2022 a 2023.

 

Materiál, který tvůrci vygenerovali během svého pobytu, slouží k další propagaci jižních Čech. Během pobytu je diváci mohli živě sledovat na 4 platformách - Facebook, Instagram, YouTube a TikTok. Po skončení lze inspiraci najít nejen na zmíněných platformách, ale i na webových stránkách v podobě blogů a turistických tipů nebo si poslechnout podcastový záznam. “Výrazně ožila i naše fotobanka a zájemci o cestování se budou s účastníky projektu 6x5 setkávat i nadále v příspěvcích naší stránky. A tím naše spolupráce určitě nekončí!” prozrazuje vedoucí domácího cestovního ruchu Tereza Procházková. Právě mladá akční rodinka 2ontheway - Lucie Horová a Tomáš Snášel s dětmi, kteří popsali jejich pobyt tak, že jižní Čechy jsou láska, se vrátí začátkem prosince vyzkoušet adventní program pro celou rodinu. Právě pohled na jižní Čechy a zážitky tvůrců z cest po kraji je možné sledovat ve videu, které je umístěno i s itenerářem na již zmíněném webu https://bit.ly/6x5_inspirace_na_vylet

 

Na přípravě programů, podle kterých si tvůrci vybírali lokality, spolupracovala JCCR s jednotlivými turistickými oblastmi a jejich místními partnery a poskytovateli služeb. “Naši kolegové v 9 turistických oblastech znají své okolí nejlépe, takže perfektně vytipovali místa vhodná pro tento typ projektu. Navíc se podařilo zapojit také místní projekty, které pomáhají udržitelnému cestovnímu ruchu, jako jsou například sdílená auta GoDrive či půjčovna střešních autostanů Roofcamping,” pochvaluje si Petr Soukup.

 

Medailonky tvůrců zapojených do 6x5 na druhou z jižních Čech

 

Michaela Tomešová @misatomesova - 1. - 6. 8.

Známá česká herečka a zpěvačka Míša Tomešová k nám zavítala se svými syny Kristiánem a Jonášem, se svou kamarádkou a jejími dvěma holčičkami. Jižní Čechy má podle vlastních slov navždy přirostlé k srdci a má je spojené s naprostou pohodou a obrovským množstvím zážitků. Každé léto jezdí za příbuznými do vesničky u Jindřichova Hradce a díky projektu 6x5 objevila nová místa… a jak se jí u nás líbilo? Asi nějak takhle… “Nač jezdit na druhej konec planety, když jižní Čechy mají vše, po čem člověk touží."

 

Tomáš Snášel a Lucie Horová @2ontheway - 6. - 11. 8.

Luci, Tom, Izí a Tobi jsou mladá, akční rodinka, která celoročně cestuje po celém světě. Přes sociální sítě sdílí společnou cestu životem a zajímavými místy. Tomáš pochází z Tábora, takže jihočeské kořeny nezapřou. Rádi ale navštívili i další místa na jihu Čech a objevili tak další možnosti pro trávení společných chvilek. Pobyt si u nás o jeden den dokonce prodloužili, aby stihli ještě více zážitků.

 

Petra Elblová @jmenujisepeta - 11. - 16. 8.

Péťa je u sledujících oblíbená pro posty z „běžného“ života, který až tak obyčejný není. Ráda sdílí svůj přístup ke zdravému životnímu stylu a střípky z výletů s rodinou. Při cestování si vybírá především babyfriendly místa a ubytování. Těšila se, že v jižních Čechách pozná další krásná místa, a podle výstupů je jasně vidět, že se to povedlo!

 

Tomáš Vaňourek @expedicez101 - 16. – 21.8

Plzeňský rodák a cestovatel každým coulem. Vydal se po stopách legendární cestovatelské dvojice Hanzelka a Zikmund, a proto tráví hodně času v Africe. Jižní Čechy jsou pro něj ale velice inspirativní a jezdí sem pravidelně za fotografickými úlovky. Jak sám říká, svět pořád čeká na objevení, ale Čechy jsou Čechy. Tomáš si vyzkoušel jihočeskou přírodu na vlastní kůži a po stopách cestovatelské dvojice se vydal také u nás na jihu.

 

Tereza Menclová @terumenclova - 21. - 26. 8.

Teru je fotografka, cestovatelka a instagramerka z Prahy. Aktivně cestuje už spoustu let, miluje hory, svobodu, přírodu a všechno krásno kolem. Z prvních opatrných výletů do různých evropských měst se postupně staly cesty dál do zahraničí i mimo evropský kontinent a také cesty, na které se vydává sama nebo se svým čtyřnohým přítelem Hosim. Jižní Čechy neměla procestované tak, jak by si přála, a tak se k nám na jih opět vrátila a tentokrát i se svou babičkou.

 

Denisa Vyšňovská @denisa.vysnovska - 26. - 31. 8.

Modelka a vegan influencerka z Bratislavy, která se aktivně prezentuje na Tiktoku, Instagramu a YouTube. Originálně propojuje módu s poznáváním nových míst. Od mala snila o cestování po celém světě a nyní se jí přání splnilo. Podle ní nezáleží na vzdálenosti, ale na kouzlu daného místa. Možná právě proto ráda přijala pozvánku do jižních Čech a odškrtla si tak další položku na svém wishlistu.