Aktuality

Nepřehlédněte

Svět poznává jižní Čechy

Po skončení největšího mezinárodního shromáždění tvůrců internetového obsahu TBEX Europe 2018 se její účastníci vydali na poznávací cesty po krajích České republiky. Jihočeská centrála cestovního ruchu ve spolupráci s agenturou CzechTourism připravila program toho „nej“ v jižních Čechách a 9 influencerů z Austrálie, Indie, Severní Ameriky a Evropy plnilo své sociální sítě jihočeskými atraktivitami.

Vložil(a) Ondřej Flemr 10. srpen 2018

Návštěvnost Jihočeského kraje ve 2. čtvrtletí 2018 opět vzrostla

Ve 2. čtvrtletí 2018 navštívilo jihočeská hromadná ubytovací zařízení (HUZ) celkem 424 tis. hostů, kteří se zde ubytovali na 934 tis. nocí. Zahraniční klientela se na počtu hostů podílela 41 % a na počtu přenocování 29 %. Počet hostů ubytovaných v HUZ Jihočeského kraje ve srovnání s 2. čtvrtletím roku 2017 zvýšil o 10 %. Návštěvnost kraje tak meziročně již pátým rokem stále roste (od 2. čtvrtletí 2014).

Vložil(a) Ondřej Flemr 9. srpen 2018

JCCR na mezinárodní konferenci TBEX Ostrava 2018

Zástupci Jihočeské centrály cestovního ruchu se závěrem minulého týdne zúčastnili TBEXu v Ostravě. Jedná se o největší konferenci pro travel blogery, travel novináře, cestovatele a profesionály z oboru. TBEX se každý rok koná třikrát - jednou v Americe, jednou v Asii a jednou v Evropě. Poprvé se však konference konala ve střední Evropě a to hned v České republice.

Vložil(a) Ondřej Flemr 31. červenec 2018

JCCR je certifikovanou organizací destinačního managementu

Agentura CzechTourism udělila Jihočeské centrále cestovního ruchu celostátní certifikaci Kategorizace organizací destinačního managementu v kategorii Krajská organizace destinačního managementu.

Vložil(a) Ondřej Flemr 26. červenec 2018

Cestovní ruch na Budějovicku přinesl miliony do městských rozpočtů

Významnost cestovního ruchu se opět potvrdila a několikanásobně zvýšila. Přímé poplatky do městských pokladen přinesly téměř dvojnásobek oproti minulému roku. V případě, že se jedná o nárůst o 2 miliony, už je to zajímavé číslo. Jedná se o příjem plynoucí z rekreačního a lázeňského poplatku, který je vybírán při ubytování v rámci dovolené. Částka za ubytovací poplatek vzrostla meziročně o 33 % na 2,6 milionu.

Vložil(a) Ondřej Flemr 19. červenec 2018

Den pralesů na Zlaté stezce

V sobotu 14. července se u šumavského informačního střediska Idina Pila uskutečnila oslava Dne šumavských pralesů. Na všechny účastníky čekal program plný zábavy, her a zajímavostí na nově vyznačené Zlaté stezce.

Vložil(a) Ondřej Flemr 17. červenec 2018