Aktuality

Nepřehlédněte

Vlogger Brian Cox v jižních Čechách

Podívejte se na videa vloggera Briana Coxe, který v letošním roce v rámci cesty po České Republice zavítal i do jižních Čech.

Vložil(a) Ondřej Flemr 19. září 2017

Informační centrum roku 2017

Anketa „Informační centrum roku 2017“, jejímž vyhlašovatelem je Asociace turistických informačních center ČR a provozovatelem Vydavatelství KAM po Česku, dospěla ke svému závěru. Po dobu zveřejnění ankety na www.kampocesku.cz od 20. 6. do 31. 8. 2017 navštívilo stránku celkem 28 789 návštěvníků.

Vložil(a) Ondřej Flemr 7. září 2017

Anketa „Informační centrum roku“ aneb oblíbené turistické informační centrum České republiky

Ročník 2017 prestižní ankety „Informační centrum roku“, jehož vyhlašovatelem je Asociace turistických informačních center ČR a provozovatelem Vydavatelství KAM po Česku, vstoupil do své závěrečné fáze. Průběžné výsledky i nadále potvrzují zájem veřejnosti.

Vložil(a) Ondřej Flemr 15. srpen 2017

Vodáci, nadšení akcí Jedu vodu, berou odpad ve Vltavě útokem

Letošní vodácká sezóna na Vltavě je v plném proudu a tak, jak gradují počty návštěvníků řeky, jsou čím dál tím viditelnější i výsledky druhého ročníku projektu Jedu vodu. Tato akce, kterou podpořila Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) a Lesy České republiky, je zaměřená na ochranu životního prostředí a bezpečné splouvání řeky. Vodáci jsou akcí nadšeni a odpad v řece berou útokem.

Vložil(a) Magdalena Jiříková 28. červenec 2017

Letiště České Budějovice slaví 80

V sobotu 24. června se po dvou letech opět pro veřejnost otevřou brány Letiště České Budějovice. Stane se tak téměř na den stejně (27.6.1937 letecký den konaný u příležitosti oficiálního otevření letiště), ale o 80 let později, kdy naši předci slavili zahájení provozu letiště u Českých Budějovic. Rádi bychom narozeninový den oslavili spolu s našimi příznivci, přáteli a fanoušky. Připravili jsme celodenní program na zemi i ve vzduchu pro celou rodinu. Narozeninová oslava vypukne úderem 10 hodiny a je plánována do 16 hodin. Z leteckého programu bude nejatraktivnější akrobatická show Martina Šonky, pilota světové série Red Bull Air Race, mistra Evropy a vicemistra světa v letecké akrobacii, člena reprezentace České republiky v letecké akrobacii.

Vložil(a) Magdalena Jiříková 19. červen 2017

Projekt "Cyklistika bez hranic v Zeleném pásu Evropy" zahájen

„Grenzenlos Radfahren am Grünen Band Europa – Cyklistika bez hranic v Zeleném pásu Evropy“ je projekt zaměřený na rozvoj a propagaci přírodního a kulturního dědictví v česko- rakouském příhraničí, mimo jiné formou nové expozice (v Borovanech, Trhových Svinech, Nových Hradech, Petříkově, Svatém Janu nad Malší, Horní Stropnici, Benešově nad Černou, Velešíně a Římově), pořízením naváděcích systémů a dalšího vybavení pro rozvoj turistického ruchu (např. rozhledna na Hradišťském vrchu u Kaplice), mapy, publikace.

Vložil(a) Jaromír Polášek 14. červen 2017