Aktuality

Nepřehlédněte

Setkání turistických informačních center

V úterý 16. dubna 2019 se ve Volarech uskutečnilo každoroční setkání turistických informačních center jižních Čech.

Vložil(a) Ondřej Flemr 18. duben 2019

Travelfest 2019 odstartuje spolu s Gastrofestem v pátek 26. dubna

Historické památky, dobré jídlo i pití, pohodu, zábavu, zážitky, možnosti oddechu a relaxace, tedy vše co patří ke správné dovolené, poznávací cestě nebo výletu, nabídne svým návštěvníkům letošní jihočeský Travelfest. Třetí ročník nejvýznamnějšího jihočeského veletrhu cestovního ruchu potrvá od pátku 26. do neděle 28. dubna a odehraje se v prostorách a okolí pavilonů T1, T2 a Z výstaviště v Českých Budějovicích.

Vložil(a) Jana Píchová 16. duben 2019

Vltava je atraktivním turistickým cílem už od svého pramene na Šumavě

Řeka Vltava je cenným tuzemským přírodním dědictvím a už od svého pramene také významným turistickým cílem s velkým potenciálem zejména pro Jihočeský a Středočeský kraj. Už vlastní návštěva Šumavy podél horního toku Vltavy od Kvildy po Novou Pec na hraně vzdutí Lipenské přehrady je pro každého obrovským zážitkem.

Vložil(a) Jana Píchová 15. duben 2019

Zájem turistů o přístav v Hluboké předčil mnohá očekávání

Všechna volná místa pro dlouhodobá stání jsou pro letošní rok už obsazená Plavba na Vltavě láká stále více turistů a malé rekreační lodě nalézají cestu na horní tok Vltavy, kde v květnu začíná hlavní plavební sezona. V roce 2018 bylo v úseku České Budějovice – Kořensko proplaveno rekordních 35 tisíc osob a téměř 10 tisíc lodí. Výrazně tomu přispívá i před časem otevřený přístav v Hluboké nad Vltavou.

Vložil(a) Jana Píchová 12. duben 2019

Přeshraniční projekt ukazuje památky jako živé svědky minulosti

Herci říkají, že i malá role je součástí velkého kumštu, historici pak, že i malé památky jsou nedílnou součástí celého dějinného kontextu. A právě představit i méně známé památky, jako stále žijící svědky minulosti prolínající historii s přítomností, je cílem pokračujícího přeshraničního projektu „Památky žijí“, jehož partnerem je i Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).

Vložil(a) Jana Píchová 4. duben 2019

Jihočeský kraj bude hostit Czech Republic Travel Trade Day 2019

Hostitelem letošního výročního incomingového workshopu Czech Republic Travel Trade Day (TTD) bude Jihočeský kraj. Akce, jejímž cílem je posílit příjezdový cestovní ruch a podpořit destinační značku „Czech Republic Land of Stories“ v zahraničí, se uskuteční ve dnech 8. a 9. dubna v českobudějovickém Clarion Congress Hotelu. Tato jedinečná „business to business“ (B2B) platforma nabídne tuzemským poskytovatelům turistických služeb jednání s přibližně osmi desítkami nákupčích z celého světa.

Vložil(a) Jana Píchová 3. duben 2019