Aktuality

Nepřehlédněte

Na jihu Čech utratí turisté ročně 20 miliard korun

Na jihu Čech utratí turisté každoročně přibližně 20 miliard korun. Vyplývá to z analýzy auditorské a poradenské společnosti KPMG, kterou si nechala zpracovat Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) spolu s Jihočeskou hospodářskou komorou (JHK). Celková ekonomická spotřeba iniciovaná turismem v multiplikaci, tedy včetně zahrnutí nepřímých finančních efektů, se dle studie vyšplhala až na 40 miliard.

Vložil(a) Magdalena Jiříková 13. březen 2017

Navštivte veletrh cestovního ruchu Travelfest a odbornou konferenci Travelcon

Pavilon Z bude na českobudějovickém výstavišti ve dnech 6. a 7. dubna dějištěm historicky největší konference věnované problematice turistického ruchu na jihu Čech. Dvoudenní odborné jednání Travelcon, jehož hlavním organizátorem je Destinační společnost Českobudějovicko–Hlubocko, Jihočeský kraj a Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR), bude součástí Travelfestu. Ten je určen široké veřejnosti a potrvá až do soboty 8. dubna.

Vložil(a) Magdalena Jiříková 28. únor 2017

Návštěvnost jižních Čech se v roce 2016 opět zvýšila

Cestovnímu ruchu v Jihočeském kraji se daří. Svědčí o tom čísla o jeho návštěvnosti za poslední čtvrtletí roku 2016, která v těchto dnech zveřejnil Český statistický úřad. Z nich je patrné, že v rámci republiky zaznamenal Jihočeský kraj hned po Karlovarském kraji druhou největší dynamiku růstu, kdy v uvedeném období vzrostl počet jeho hostů o 19,7 %.

Vložil(a) Magdalena Jiříková 13. únor 2017

Jihočeský kraj je absolutním vítězem ankety Kraj mého srdce

Tradičním pořadatelem ankety Kraj mého srdce je redakce KAM po Česku, která ve spolupráci s veletržní správou INCHEBA EXPO PRAHA a pod záštitou Asociace krajů České republiky uspořádala již pátý ročník. Cílem ankety je zmapovat preference obyvatel České republiky v oblasti volnočasových aktivit. Jedinci se zájmem o cestování zde mají možnost prostřednictvím ankety přidělit své preferenční hlasy krajům ČR v deseti kategoriích, kde by chtěli své volnočasové aktivity daného zaměření realizovat.

Vložil(a) Magdalena Jiříková 13. únor 2017

Síť jihočeských cyklostezek se znovu rozšíří

Jižní Čechy čeká další zkvalitňování cyklistické infrastruktury. Podle ředitele Nadace Jihočeské cyklostezky Jana Vláška se mohou sportovci i turisté v budoucnu těšit na lepší spojení například Českých Budějovic s Holašovicemi. Změny se připravují i na Vltavské cyklistické cestě. Vzniká i nový internetový portál určený pro cyklisty.

Vložil(a) Magdalena Jiříková 3. leden 2017

Hlasujte pro jižní Čechy v anketě Kraj mého srdce

Redakce časopisu KAM po Česku a veletržní společnost INCHEBA EXPO Praha připravily pod záštitou Asociace krajů ČR v pořadí již V. ročník oblíbené internetové ankety Kraj mého srdce.

Vložil(a) Magdalena Jiříková 6. prosinec 2016