Aktuality

Nepřehlédněte

Návštěvnost jižních Čech se v roce 2016 opět zvýšila

Cestovnímu ruchu v Jihočeském kraji se daří. Svědčí o tom čísla o jeho návštěvnosti za poslední čtvrtletí roku 2016, která v těchto dnech zveřejnil Český statistický úřad. Z nich je patrné, že v rámci republiky zaznamenal Jihočeský kraj hned po Karlovarském kraji druhou největší dynamiku růstu, kdy v uvedeném období vzrostl počet jeho hostů o 19,7 %.

Vložil(a) Magdalena Jiříková 13. únor 2017

JIhočeský kraj je absolutním vítězem ankety Kraj mého srdce

Tradičním pořadatelem ankety Kraj mého srdce je redakce KAM po Česku, která ve spolupráci s veletržní správou INCHEBA EXPO PRAHA a pod záštitou Asociace krajů České republiky uspořádala již pátý ročník. Cílem ankety je zmapovat preference obyvatel České republiky v oblasti volnočasových aktivit. Jedinci se zájmem o cestování zde mají možnost prostřednictvím ankety přidělit své preferenční hlasy krajům ČR v deseti kategoriích, kde by chtěli své volnočasové aktivity daného zaměření realizovat.

Vložil(a) Magdalena Jiříková 13. únor 2017

Síť jihočeských cyklostezek se znovu rozšíří

Jižní Čechy čeká další zkvalitňování cyklistické infrastruktury. Podle ředitele Nadace Jihočeské cyklostezky Jana Vláška se mohou sportovci i turisté v budoucnu těšit na lepší spojení například Českých Budějovic s Holašovicemi. Změny se připravují i na Vltavské cyklistické cestě. Vzniká i nový internetový portál určený pro cyklisty.

Vložil(a) Magdalena Jiříková 3. leden 2017

Hlasujte pro jižní Čechy v anketě Kraj mého srdce

Redakce časopisu KAM po Česku a veletržní společnost INCHEBA EXPO Praha připravily pod záštitou Asociace krajů ČR v pořadí již V. ročník oblíbené internetové ankety Kraj mého srdce.

Vložil(a) Magdalena Jiříková 6. prosinec 2016

V roce 2017 budou jižní Čechy opravdu pohodové!

„Jižní Čechy pohodové“. To je název krajského projektu, který v návaznosti na předloňské „Jižní Čechy aktivní“, loňské „Jižní Čechy husitské“ a letošní „Jižní Čechy olympijské“, připravuje na příští rok v rámci podpory turismu v regionu Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR).

Vložil(a) Magdalena Jiříková 22. listopad 2016

JCCR představila odborníkům své projekty pro rok 2017

Přilákat návštěvníky a udržet je v regionu co nejdéle. To je hlavní a společný cíl všech poskytovatelů služeb v oblasti cestovního ruchu. A právě jim a tomuto tématu bylo určeno odborné setkání, které v rámci výstavy Gastrofest připravili v Českých Budějovicích zástupci Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR).

Vložil(a) Magdalena Jiříková 22. listopad 2016