Aktuality

Nepřehlédněte

Vltava je doménou vodní rekreace a českých turistů

Vltavu jako cílovou turistickou destinaci nejčastěji vyhledávají tuzemští návštěvníci. Především pak milovníci vodních sportů či běžných rekreačních, delších i kratších, pobytů u vody. Konstatují to mimo jiné výsledky nově zveřejněné analytické studie Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) zpracované ve spolupráci se společnostmi T-Mobile Czech Republic a CE-Traffic v rámci společného nadregionálního projektu Jihočeského a Středočeského kraje Vltava, řeka plná zážitků. Unikátní analýza vychází z anonymizovaných dat získaných od mobilního operátora v období od 1. dubna do 31. října 2018.

Vložil(a) Jana Píchová 17. září 2019

Nejvýznamnějšími návštěvníky jižních Čech jsou domácí turisté

Nejvýznamnějšími návštěvníky jižních Čech jsou domácí turisté. Svůj primát ovšem před cizinci drží jen velmi těsně. V poměru 53 : 47. Vyplývá to z nově zveřejněné statistické studie Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR) zpracované ve spolupráci se společnostmi T-Mobile CR a CE-Traffic na základě dat získaných v roce 2018.

Vložil(a) Jana Píchová 17. září 2019

Cykloturisté oslaví Václava i českou státnost na Eurovelo 13

Oslavit svatého Václava, patrona české země, všechny jeho jmenovce i Den české státnosti, netradičně v sedle jízdního kola uprostřed unikátní přírody České Kanady mohou všichni, kteří se 28. září zúčastní cyklojízdy Eurovelo 13 pro všechny. Společný výšlap česko – rakouským příhraničím bude rovněž připomínkou 30. výročí pádu takzvané Železné opony.

Vložil(a) Jana Píchová 16. září 2019

Zářijové Jihočeské minuty

Jihočeské minuty nás tentokrát seznámí s kulturní nabídkou a atmosférou hornorakouské metropole v rámci projektu Kultura spojuje přes hranice. Spolupráce mezi zúčastněnými regiony zvyšuje zájem o kulturní zážitky v Linci, Českých Budějovicích a v Českém Krumlově. Jak vypadá brožura s pivními stezkami, která láká cizince do jižních Čech za pivními zážitky? A v poslední reportáži nám představí stylová vodácká trika, která nesmí chybět žádnému vodákovi.

Vložil(a) Jana Píchová 11. září 2019

55 tisíc lidí navštívilo druhý ročník Festivalu Česko v Baumanově parku

24. a 25. srpna 2019 proběhl v Baumanově parku druhý ročník Festivalu České republiky v Moskvě, organizovaný za podpory Velvyslanectví České republiky v Ruské federaci, Vlády Moskvy a také Českého centra, CzechTrade, a CzechTourismu.

Vložil(a) Jana Píchová 9. září 2019

Vltava nabízí svým návštěvníkům unikátní cestu historií

Vltava není jen obyčejnou řekou, ale i národním symbolem. Chápal ji tak už Bedřich Smetana, když si ji vybral jako téma druhé symfonické básně slavného cyklu Má vlast. A měl pravdu. Vltava dodnes nabízí svým návštěvníkům unikátní cestu historií. Bohaté české dějiny omývané vltavskou vodou zanechaly na březích nejdelší české řeky své nesmazatelné stopy v podobě úchvatných historických památek, které lemují celý její tok v nebývalém rozsahu a hustotě.

Vložil(a) Jana Píchová 29. srpen 2019