Aktuality

Nepřehlédněte

JCCR spustila nový e-shop s turistickými materiály a předměty

Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) spustila do plného provozu nový internetový obchod s turistickými předměty a potřebami. Zájemci zde za mimořádně příznivé ceny získají pohlednice, mapy, průvodce, knihy, klíčenky, klobouky, trička a další turistické a propagační materiály, brzy i typické regionální produkty, tematicky zaměřené na jižní Čechy. E-shop funguje na adrese: https://eshop.jiznicechy.cz

Vložil(a) Jana Píchová 20. červen 2019

Stanovisko k aktuální činnosti organizace Národní turistická centrála Šumava, z.ú.

Jihočeská centrála cestovního ruchu je v souladu s Koncepcí cestovního ruchu Jihočeského kraje 2015 – 2020 pověřena koordinací cestovního ruchu na území Jihočeského kraje a podporou a metodickým vedením destinačních managementů na území Jihočeského kraje. Zároveň sama vykonává činnost krajského destinačního managementu. Z tohoto důvodu a s ohledem na získané informace z regionu, které jsou velmi závažné, vydává toto stanovisko k aktuálním činnostem organizace Národní turistická centrála Šumava, z.ú..

Vložil(a) Andrea Hanzalová 19. červen 2019

Červnové Jihočeské minuty

V aktuálních Jihočeských minutách se dozvíme mimo jiné o propojení Jihočeského a Středočeského kraje díky pěším trasám v projektu Zlatá stezka, která na 631 kilometrech nabízí seznámení s jedinečnou přírodou a unikátními pamětihodnostmi. Podívejte se s námi a nechte se zlákat. Léto klepe na dveře a nic nám nebrání vyrazit.

Vložil(a) Jana Píchová 10. červen 2019

Nový web provede turisty po Vltavě od Šumavy po Mělník

Na lodi, na kole i pěšky, provede po celém 430 kilometrů dlouhém roku Vltavy turisty nově spuštěný web k projektu Vltava – řeka plná zážitků. Čerstvě zrozený elektronický průvodce po řece a kolem ní na adrese www.vltava-reka.cz je jedním z prvních výsledků nedávno zahájeného projektu, na němž se společně podílí Jihočeský a Středočeský kraj.

Vložil(a) Jana Píchová 4. červen 2019

Cykloturisté vyjedou na Eurovelo 13

Účastníky čeká cyklojízda startující v třeboňské části trasy Eurovela 13, vedoucí přes Rakousko okolím Litschau do Nové Bystřice v České Kanadě Unikátní příroda a památky, připomínky tradiční kultury i pohnuté historie česko – rakouského pohraničí a k tomu všemu ještě trocha pohybu, to vše čeká účastníky cykloakce „Jedeme Eurovelo 13“. Cykloturistický výšlap pořádá v sobotu 8. června v rámci projektu „Kultura a příroda na Zeleném pásu“ Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) ve spolupráci s turistickou oblastí Třeboňsko.

Vložil(a) Jana Píchová 27. květen 2019

Třicet tisíc Rakušanů získalo v Linci Jihočeské srdce

S mimořádně příznivým ohlasem zhruba 300 tisíc návštěvníků třídenních jarních městských slavností, které vyvrcholily v sobotu 18. května v Linci, se setkala rozsáhlá expozice Jihočeského kraje. Ten jako hlavní host oslav obsadil celé centrum hornorakouského hlavního města.

Vložil(a) Jana Píchová 21. květen 2019