Aktuality

Nepřehlédněte

Do hledáčku turistů se dostávají i méně známé jihočeské památky

Loňských šedesát tisíc návštěvníků komplexu českokrumlovských klášterů, nárůst návštěvnosti Schwarzenberské hrobky v Domaníně a zámku v Třeboni. To je jen malá část bilance předběžných výsledků společného česko-rakouského projektu Památky žijí, jehož tříletou realizační část ukončila Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) v závěru roku 2019.

Vložil(a) Jana Píchová 23. leden 2020

Jihočeši znovu bodovali ve Velké ceně cestovního ruchu, tentokrát se Zlatou stezkou

Z dvojice mezinárodních veletrhů cestovního ruchu Go a Regiontour, které v neděli 19. ledna skončily v Brně, si Jihočeši za své aktivity v oblasti turismu přivezli domů další významné ocenění. Tandem loňských vítězných trofejí, získaných Jihočeskou centrálou cestovního ruchu (JCCR) v rámci 12. ročníku Velké ceny cestovního ruchu v kategoriích Nejlepší jednotná kampaň za Jižní Čechy Pohodové a Nejlepší turistický produkt za Pivní stezky v jižních Čechách, nyní rozšířilo druhé místo v kategorii Nejlepší turistický produkt za projekt Zlaté stezka.

Vložil(a) Jana Píchová 20. leden 2020

Pasovští se mají na co těšit, v březnu k nim vtrhnou Jihočeši

V březnu příštího roku vtrhnou Jihočeši do Pasova v sousedním Bavorsku. Nepůjde však o vendetu za vpád Pasovských do jižních Čech a obsazení Českých Budějovic v lednu 1611. Jihočeši v Pasově řinčet zbraněmi nebudou, naopak přijedou se svým srdcem na dlani.

Vložil(a) Jana Píchová 19. prosinec 2019

V jihočeském íčku najdou návštěvníci regionu i originální vánoční dárky

V Turistickém informačním centru jižní Čechy, které je hlavním návštěvnickým informačním uzlem v regionu, naleznou návštěvníci kromě všech potřebných údajů spojených s cestováním a turistickou nabídkou kraje, nově také originální vánoční dárky. Jedná se o speciálně sestavené dárkové balíčky, obsahující celou škálu regionálních produktů ryze jihočeských výrobců.

Vložil(a) Jana Píchová 17. prosinec 2019

Jižní Čechy - opravdová láska

Do jižních Čech se dá lehce a natrvalo zamilovat. Skoro by se dalo říci, že: Kdo hledá opravdovou lásku, měl by vyrazit do jižních Čech. Kdo sem jednou zavítá, zpravidla se znovu vrací. Alespoň to naznačují statistiky turistické návštěvnosti regionu, které mají dlouhodobě rostoucí trend. S novým marketingovým tématem seznámili na nedávném setkání v rámci podzimního Gastrofestu v Českých Budějovicích odbornou veřejnost zástupci Jihočeské centrály cestovního ruchu (JCCR).

Vložil(a) Jana Píchová 3. prosinec 2019

Jihočeské památky ožijí adventem

Už za pár dní, v neděli 1. prosince, začíná letošní advent, čtyřtýdenní období příprav na Vánoce. Všem těm, kteří ho chtějí strávit v klidu a uniknout nákupnímu šílenství, vzkazuje Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR): Adventem ožijí také jihočeské památky. Jejich mimořádně bohatý a pestrý adventní program nechá každého spolehlivě zapomenout na všechno, co je ještě „nutné“ koupit, udělat či uklidit.

Vložil(a) Jana Píchová 25. listopad 2019